Upiększ samochód, czyli malowanie proszkowe w Olkuszu.

Samochód w dzisiejszych czasach jest czymś do życia totalnie niezbędnym. Trzeba także dbać o to, aby dobrze wyglądał. Samochody są naszymi wizytówkami i ich wygląd dużo mówi o nas samych. Efektowny blask karoserii samochodowej uzyskuje się dzięki zabiegom nowoczesnego malowania. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z wizualnych profitów, jakie daje malowanie proszkowe olkusz. Sam proces malowania proszkowego części metalowych i blaszanych jest bardzo szybki i precyzyjny. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.
Samochód dzięki malowaniu proszkowemu udaje się zmienić nie do poznania. Matowy lakier oraz wypłowiała farba zostają wreszcie zastąpione powłoką błyszczącą i wysoce odporną na wszelkie czynniki zewnętrzne. Samochodem o karoserii po malowaniu proszkowym można zaimponować wszystkim kierowcom na drodze. Kolor i blask blachy samochodowej zachowują intensywność dzięki temu, iż na każdej powierzchni farba rozprowadzana jest równomiernie. Sprężone powietrze to wszak nie pędzel kierowany ręką fachowca, albo farba w sprayu w butelce. Widzimy więc różnicę.

Samochód oddany na czas do warsztatu samochodowego, gdzie przeprowadza się malowanie proszkowe, jest w pełni bezpieczny. Cały proces trwa bardzo krótko, zazwyczaj po trzech dniach auto można już w nowym stanie estetycznym odebrać od fachowca. Farba wykorzystywana do malowania samochodów ma postać drobniutkiego proszku, zmieniającego się w ciecz pod wpływem wysokiej temperatury. Malowanie tą techniką poleca się zwłaszcza samochodom powypadkowym, gdzie ważne jest ujednolicenie części samochodowych pod kątem kolorów. Części, które będą dosztukowane w miejsce ubytków i brakujących elementów.

Kursy malowania proszkowego przeprowadza się w wielu szkołach o profilach zawodowych, wśród uczniów mających zostać w przyszłości mechanikami oraz malarzami przemysłowymi. Na malowaniu proszkowym od strony estetycznej zyskuje każdy typ działalności przemysłowej. Pięknie wyglądają nie tylko samochody, ale dowolnie wybrane powierzchnie z różnych struktur, nie tylko metalowych.

Koszty malowania proszkowego są różne. U zaprzyjaźnionego fachowca odmalować można samochód już za kilkaset złotych. Wiele także zależy od tego, jakich farb do malowania będziemy chcieli użyć. Farby firmowe z wyższej półki są zawsze droższe. Można je zastąpić tańszymi zamiennikami, ale trzeba się tez liczyć wtedy z tym, że będą one nieco mniej wydajne i szybciej się zużyją na karoserii.

O nas: http://www.ecolak.pl/