Ubezpieczenia w Katowicach gwarancją bezpiecznej podróży

Wakacje zorganizowane – mniej na głowie

Zbliżają się wakacje i wielu z nas planuje podróż oraz wypoczynek w zagranicznym mieście. Jeśli mamy zamiar wybrać się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży mamy mniej spraw do załatwienia. Agencje turystyczne zajmują się wszystkim potrzebnymi biletami, pozwoleniami oraz ubezpieczeniami w podróży.

Rezerwowane jest miejsce w samolocie, opłacony zostaje nasz bagaż, pobyt w hotelu oraz wyżywienie. Jedyne co musimy zrobić to zabrać ze sobą walizkę oraz dobry nastrój. O ustalonym czasie spotykamy się na lotnisku, sprawdzana jest nasza tożsamość oraz bilet lotniczy, po paru godzinach podróży możemy cieszyć się urokiem zagranicznego kurortu. Wiele osób bardzo ceni sobie ten sposób podróżowania, na samą myśl o samodzielnie zorganizowanych wakacjach wpadają w panikę i czują ogromne podenerwowanie.

Podróżowanie na własną rękę

Sprawa wygląda zgoła inaczej, jeśli nie mamy ochoty na podróże zorganizowane, nie lubimy siedzieć w jednym miejscu i jeść hotelowego jedzenia. Wolimy swój sposób poznawania obcych landów. Sami wybieramy miejsca, gdzie będziemy nocować, gdzie jeść oraz z kim dzielić środek transportu. Niektórzy ludzie czują ekscytacja na myśl, że po raz kolejny mogą zaplanować cały swój wakacyjny kurs. Warto zwrócić uwagę, że ceny biletów lotniczych różnią się pomiędzy lotniskami, czasami możemy zaoszczędzić sporo gotówki. Najbardziej opłacalne są podróże z lotniska niedaleko Katowic. Czasami opłaca się przyjechać nawet ze stolicy lub z Gdańska. Warto pomyśleć o parkingu dla naszego wozu, jeśli przyjechaliśmy swoimi czterema kółkami.

Parking na samym lotnisku jest drogi, ale możemy skorzystać z oferty prywatnych przedsiębiorców i pozostawić samochód w przydomowym, strzeżonym parkingu. Parkingi czynne są 24 godziny na dobę, zostajemy też odwiezieni na lotnisku oraz przetransferowani z niego. A cena i tak jest dużo korzystniejsza.

Ubezpieczenie w podróży

Najważniejsze jednak o czym musimy pamiętać to ubezpieczenie. Nie powinniśmy w ogóle ruszać się z domu, jeśli nasze zdrowie i życie nie jest należycie ubezpieczone. Problem może być zwłaszcza na wyjazdach zagranicznych. Złamany palec lub skręcona noga może nas kosztować sporo pieniędzy. Ubezpieczenie załatwia się bardzo szybko, wystarczy parę minut na uzupełnienie wymaganej dokumentacji i już stajemy się właścicielami polisy na czas określony. Możemy ubezpieczyć się na dwa dni, a możemy na dwa miesiące, wszystko zależy od tego, na jak długi czas planujemy wakacje. Nawet, jeśli jesteśmy już na lotnisku i za parę godzin mamy wsiąść do samolotu nic straconego, ubezpieczenia Katowice mogą wybawić nas z opresji. Wystarczy kilka minut i jesteśmy bezpieczni. Sami wybieramy kwotę, na którą chcemy zostać ubezpieczeni oraz wariant polisy. Nie ryzykujmy i nie wyjeżdżajmy z kraju bez zawarcia umowy ubezpieczeniowej, ponieważ wypadki chodzą po ludziach i potrafią zniszczyć całą dobrą zabawę, zwłaszcza kiedy musimy się martwić, że nie stać nas na pokrycie leczenia w obcym kraju.