Ochronić dom za pomocą szyb pancernych z Łodzi.

Żyjemy w dobie narastającego niebezpieczeństwa. Ledwie kilka dni temu świat obiegła tragiczna wiadomość o tym, że ciężarówka kierowana przez islamistę wjechała w świąteczny targ w Berlinie. Kierowca samochodu, który był polskiego pochodzenia, został zamordowany przez islamskiego napastnika porywającego samochód. Dziś właściwie nigdzie nie można czuć się bezpiecznie, nawet we własnym domu. Szukamy różnych sposobów, by potwierdzić swoje poczucie bezpieczeństwa i sprawić, że lęk oddalać się będzie od nas na bezpieczną odległość. Z różnym skutkiem. We wzmocnieniu poczucia bezpieczeństwa pomóc mogą szyby pancerne łódź, stosowane zarówno jako wyposażenie domów, jak i samochodów. Szyby te charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Nie rozbije ich żadne działanie mechaniczne, a także broń palna. Z pozoru niewiele się różnią od tradycyjnych szyb stosowanych przez nas wszystkich na co dzień. Mogą mieć różną grubość. Im grubsza jest taka szyba, tym większe bezpieczeństwo. Montaż nie jest skomplikowany. Montuje się je szybko także dzięki charakterystycznej lekkości.

Szyby pancerne przydają się w branży militarnej. Wszelkie jednostki wojskowe, a także punkty działania wojska wymagają wysokiej jakości zabezpieczeń. Stosuje się więc także szyby na terenie baz poligonowych, jak i również budynków przeznaczonych do mieszkania i funkcjonowania żołnierzy. Szyby pancerne w jednostkach wojskowych mogą być montowane nierzadko nawet na całą długość i szerokość ściany. Osoby znajdujące się wewnątrz obiektu widzą dokładnie, co dzieje się na zewnątrz. Dla przeciwwagi osoby znajdujące się poza budynkiem niczego, co dzieje się w środku nie zauważą, bo widok przez szyby pancerne jest w tym przypadku jednostronny. Oczywiście można też nabyć szyby pancerne, z których podglądanie przestrzeni możliwe jest z obu stron. Ceny takich szyb są zróżnicowane. Wiadomo, że taniej wychodzi, gdy kupimy więcej, niż tylko jedną sztukę. Wielkoformatowe szyby wspierane są dodatkowo metalowymi ramami z dużą ilością prętów przechodzących przez każdy z boków, aby szyba trzymała się stabilnie, a przy tym wyglądała dobrze.

Zastosowanie szyb pancernych w trosce o bezpieczeństwo pozwala mniej się bać. Dzisiejsze zagrożenie terroryzmem jest tak duże, że statystyczny Kowalski coraz częściej zastanawia się nad zastosowaniem takiego rozwiązania w swojej najbliższej rzeczywistości. Koszta są oczywiście nieco wyższe, niż w przypadku stosowania szyb klasycznych.