Ochrona przed kleszczami – najważniejsze zasady

Interesuje Was to, jak skutecznie obronić się przed kleszczami? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w okresie letnim problem z tymi groźnymi pasożytami przybiera na sile. Kleszczy nie brakuje biorąc pod uwagę lasy, parki, miejskie tereny zielone, a nawet zwykłe przydomowe trawniki. Trudno jest nigdzie nie chodzić i nie mieć żadnej styczności z tymi pasożytami. Jakie są zatem najważniejsze zasady, aby uchronić się przed działaniem tych groźnych istot? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu Zapraszamy do lektury.

Przede wszystkim należy stosować odpowiednie repelenty ochronne. Nie wszystkie preparaty tego typu są jednak optymalne. Niektóre zawierają DEET. W tym aspekcie można mieć ambiwalentne odczucia. Z jednej strony takie środki są naprawdę bardzo skuteczne i dobrze odstraszają komary, kleszcze, meszki itp.

Druga strona medalu jest natomiast taka, że takie preparaty są bardzo toksyczne, nie tylko dla środowiska, ale także biorąc pod uwagę prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na środek Kick The Tick Max Repelent Plus. Dlaczego? Tego typu preparaty nie działają negatywnie w kontekście naszego organizmu. Poza tym także są bardzo skuteczne i efektywnie radzą sobie z wyżej wymienionymi pasożytami. Co ważne, zapewniają nawet kilkugodzinną ochronę. Mogą być stosowane w przypadku dorosłych oraz dzieci – już nawet od 3. roku życia.

Co jeszcze zrobić, aby uchronić się przed kleszczami? Bardzo ważne jest to, jak się ubieramy. Pamiętajcie, aby zakładać ubrania w jasnych, stonowanych kolorach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki temu łatwiej dostrzec pasożyty itp. Poza tym bardzo istotne jest to, aby decydować się na stosunkowo długie ubrania. Szczególnie, jeśli idziecie do lasu, macie zamiar chodzić po trawniku itp. Warto zatem zakładać długie spodnie. To jednak nie wszystko. Ponadto nie zaszkodzi nogawki włożyć w skarpetki albo wysokie buty.

Pamiętajcie, że nie ma środka na kleszcze, który gwarantowałby całkowitą ochronę. W związku z tym po każdym spacerze warto oglądać swoje ciało. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że kleszcz w razie czego musi być usunięty w ciągu 24 godzin, aby nie dopuścić do zainfekowania organizmu. Pomocny jest w takiej sytuacji przyrząd Kick The Tick. Zawiera on dwie specjalne końcówki, które umożliwiają bezproblemowe chwycenie pasożyta zaraz przy skórze. Można również zdecydować się na specjalny zestaw Kick The Tick expert. Zawiera on dodatkowo środek zamrażający, który zmniejsza prawdopodobieństwo rozerwania kleszcza. Samo usunięcie kleszcza nikomu nie sprawi zaś nawet najmniejszych trudności.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/jak-chronic-sie-przed-kleszczami-6-zlotych-zasad/