Kiedy nie organizuje się pogrzebów?

W jakie dni tygodnia te właśnie ceremonie się nie odbywają? Kiedy trzeba wówczas poczekać na pochówek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym poradniku.

Jest taka niepisana zasada, że na terenie naszego kraju pogrzeby nie są organizowane między innymi w niedziele. Tak samo, jak w dni świąteczne. Dlaczego jednak tak się dzieje? Bez wątpienia chodzi o tradycje kościelne. Bardzo rzadko zdarza się zatem tak, że pogrzeby są organizowane właśnie w niedziele lub dni świąteczne. Co to jednak w praktyce oznacza? Jak wybierzesz porządny zakład pogrzebowy (na terenie Warszawy i okolic działa Kalla – to byłby znakomity wybór), to w przypadku śmierci kogoś bliskiego w piątek trzeba poczekać do początku przyszłego tygodnia z zorganizowaniem pochówku itd. Jest to zatem kluczowa sprawa dla wielu osób. Stety lub niestety nie da się przyspieszyć wielu aspektów. A dla rozmaitych osób tradycja to po prostu rzecz święta.

Poznaj więcej faktów na temat tego zagadnienia na stronie internetowej https://kalla.warszawa.pl/w-jakie-dni-nie-organizuje-sie-pogrzebow-wyjasniamy/. Od czego jednak jeszcze zależy to zagadnienie? Tradycja to jedno. Spore znaczenie na tej płaszczyźnie ma jeszcze parę innych czynników. Na pewno chodzi o politykę zarządców nekropolii…

Niekiedy rodzina osoby zmarłej prosi o to, by ostatnia droga została zorganizowana w sobotę. Nie ma jednak takiej możliwości na terenie Warszawy. I to nie dlatego, że zakład pogrzebowy wówczas nie pracuje lub nie chce pomóc itd. Na marginesie należy dodać, że podmiot Kalla ma ponad 30 lat doświadczenia w branży. Na co dzień działa zaś przez 24 godziny na dobę. To, że pogrzeb nie może być zorganizowany w sobotę wynika zaś z tego zagadnienia, że taka jest zasada w kontekście zarządców stołecznych nekropolii. I tego kolokwialnie pisząc nie da się niestety przeskoczyć. W związku z tym nie ma możliwości, by zakład pogrzebowy zorganizował ostatni pochówek właśnie w tym konkretnym dniu. Dla wielu osób to problem, ale po prostu tak już jest na terenie Warszawy i trzeba to zaakceptować.

Niestety, to też nie jest tak, że rodzina ma pełne pole do manewru na tej właśnie konkretnej płaszczyźnie. Oczywiście, familia decyduje, kiedy pochówek się odbędzie. Trzeba mieć tutaj jednak na uwadze, że spore znaczenie ma również fakt dotyczący kolejek na konkretnych nekropoliach. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. To nie jest bowiem tak, że zawsze wszystko odbywa się tutaj wyjątkowo płynnie i zarazem sprawnie. Może być na przykład taka sytuacja, że w grę wejdzie jeden dzień roboczy w kolejnym tygodniu. A to dlatego, że pozostałe są już zajęte. I nie jest to przynajmniej wina podmiotów zajmujących się tym właśnie zagadnieniem. Po prostu takie są kolejki. Na pewno zawczasu warto uporać się ze wszystkimi formalnościami. To bowiem klucz do tego, aby cała ceremonia w ogóle się odbyła. O czym jeszcze nie można zapominać na tej płaszczyźnie? Porządny zakład pogrzebowy oferuje pomoc swoich doradców. A są oni w stanie doradzić odpowiednie terminy, które będą dostosowane do rodzaju pogrzebu i zarazem jego oprawy itd.