Kiedy korzystać z wypożyczalni samochodów dostawczych?

Wypożyczalnia samochodów dostawczych jest doskonałą alternatywą dla firm, które nie posiadają własnych aut. Zdarza się też tak, że w wyniku różnych okoliczności, samochody nie mogą wyjechać na trasę. Aby nie rozczarować swoich kontrahentów czy klientów, wypożycza się samochody zamienne i dostarcza towar. Ilość i pojemność wypożyczanych aut jest dopasowana pod zamówienia. Wiele firm potrzebuje każdego dnia na przewóz nawet kilku ton towarów. W takich sytuacjach wypożyczalnia samochodów dostawczych wypuszcza na trasę duże ciężarówki. Jedynym czynnikiem który jest niezbędny, jest to, że firma musi mieć w zanadrzu wolnych kierowców. Oczywiście każdy z nich powinien posiadać prawo jazdy i mieć obeznaną obsługę techniczną samochodów dostawczych. Bardzo często samochody te wyjeżdżają na trasy międzynarodowe, dlatego wypożyczalnia musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie swoich samochodów. Oprócz ciężarówek, dysponuje również busami towarowymi, a także samochodami dostawczymi budowlanymi.

Coraz więcej firm korzysta z wypożyczalni, ponieważ jest to ogromna wygoda. W każdej chwili można samochód odebrać i go użytkować tylko przez określony czas. Mimo, że usługa wypożyczenia samochodów dostawczych jest płatna, to wielu firmom bardzo się opłaca. Najlepiej wychodzą na tym te firmy, które potrzebują samochody dostawcze raz na jakiś czas. Okazuje się, że wypożyczenie to niższy koszt niż posiadanie własnego firmowego auta. Jednak podczas wypożyczenia są również obowiązujące zasady, których należy się trzymać. Sytuacje na drodze są różne, dlatego podczas kolizji czy wypadków kierowca jak i firma która wypożyczyła samochód także odpowiadają za to zdarzenie. Nie ma za to limitów kilometrów czy odległości, ale trzeba to wskazać w podpisywanej wspólnie umowie. Wygodą jest także to, że wypożyczalnia posiada swoje oddziały w całym kraju i bardzo łatwo można się z nią skontaktować. Nawet założenie tego typu firmy jest opłacalne ponieważ firmy chętnie wypożyczają samochody przynajmniej na początku działalności, kiedy mają inne spore koszty.

Na życzenie klienta jest wysyłany również specjalny samochód choćby z lodówkami, czy też specjalnymi kabinami. Zależy to w dużej mierze od przewożonego towaru, ale wypożyczalnia zapewnia jego bezpieczeństwo podczas nawet długiej trasy. Klient zawsze wybiera sobie rodzaj auta, a zanim zostanie on wypuszczony na trasę, sprawdza parametry techniczne, ogumienie, ilość paliwa. Jeśli zdarzy się, że auto nie jest zatankowane, wówczas firma wypożyczająca dolewa paliwa a koszty są rozkładane między zainteresowanymi.