Czy warto zlecać montaz regałów magazynowych specjalistycznej firmie?

Regały magazynowe to bardzo szeroki temat. Obejmuje właściwie cały wachlarz możliwości od niewielkich prostych regałów do archiwum średniej wielkości firmy, przez duże magazyny firm produkcyjnych po w pełni zautomatyzowane regały wysuwne, projektowane pod konkretne zamówienie i wpasowane idealnie w daną halę, jej przestrzeń i zadania, jakie dana firma wykonuje. Niezależnie od tego, jak duży zakres prac związany jest z projektem, montaż regałów magazynowych najwygodniej i najlepiej zlecić fachowcom. O ile regały na książki w domu większość ludzi składa samodzielnie, o tyle w przypadku jakiejkolwiek działalności produkcyjnej nie można sobie pozwolić na taką nonszalancję – tu chodzi o bezpieczeństwo towarów i – nade wszystko – ludzi. Spełnione muszą być wszelkie techniczne wymogi i dostosowanie do obowiązujących przepisów. Regały magazynowe to konstrukcja tylko pozornie prosta i nieskomplikowana. W rzeczywistości to efekt wielu skomplikowanych obliczeń, kalkulacji uwzględniających wiele czynników, jak rodzaj towarów przechowywanych na regałach, sposób ich umieszczania, obciążenia, rodzaj mocowań – wszystko to może zostać narażone na szwank jeśli montaż regałów magazynowych zostanie wykonany przez niewykwalifikowane osoby.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ma sens kupowanie używanych elementów regałowych. Tu wiele zależy od tego, jakiej jakości są te elementy – czy to produkt renomowanej marki, jednego z wiodących producentów na rynku, czy też mamy do czynienia z „tanimi zamiennikami” chińskiej proweniencji. Od tego zależeć będzie, czy demontaż i ponowne zmontowanie w miejscu docelowym nie wpłynie na osłabienie wytrzymałości konstrukcji. Instalacje regałowe z dobrego źródła powinny też podlegać okresowym przeglądom technicznym i konserwacji, które to czynności zapewniają wykrycie usterek w porę, na etapie, kiedy jeden uszkodzony element nie spowodował jeszcze dalszego osłabienia.

Oczywiście, jeśli decydujemy się na zakup z drugiej ręki – warto zapłacić dodatkowo za przegląd na miejscu, przed demontażem, a nawet przed podpisaniem umowy, by mieć pewność, że za niższą kwotę nie kupujemy zbyt niskiej jakości, by ta oszczędność nie była tylko pozorna. Zarówno demontaż, jak i montaż zakupionych w ten sposób regałów magazynowych powinna również wykonać dla nas specjalistyczna firma. Wszystkie te zabiegi gwarantują pewność co do jakości, długi okres niezakłóconego użytkowania, a nade wszystko większe bezpieczeństwo.

Jeżeli nie potrzebujesz pomocy, oferujemy  montaż regałów magazynowych! Umów się: http://www.ltm-regaly.pl/demontaz_i_montaz_regalow-14