Co dają wydruki 3d?

Druk 3d od dłuższego czasu robi furorę we wszystkich możliwych branżach związanych z reklamą, projektowaniem oraz mediami. Technika 3d na dobre zagościła także w świecie filmu i mody. Przestrzenne formy prezentują się znacznie bardziej okazale od form typowo płaskich. Ostatnimi czasy furorę robią wydruki 3d na odzieży. Stosuje się je między innymi na koszulkach przygotowywanych dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci. Formy 3d często mają postać animowaną, mogą np. przedstawiać bohatera jakiegoś filmu animowanego, także przygotowanego w oparciu o technikę 3d.

Za wydruki 3d odpowiadają specyficzne drukarki, pracujące za pomocą emitowania laserowych promieni. Dają one wydruk trwały i odporny na wszelkiego rodzaju związki chemiczne oraz odkształcenia mechaniczne. Świat techniki wydruku 3d posiada jeszcze wiele tajemnic. Graficy w tej branży zarabiają bardzo dobre pieniądze. Ich praca poparta jest wiedzą zdobywaną przez lata oraz nieustanym rozwojem. Graficy pracują w wielu programach 3d, z których najpopularniejszym od lat pozostaje 3d MAX. Jest to program komputerowy najczęściej stosowany, jeśli komuś zależy na jak najszybszym efekcie. Do tego programu doliczyć można jeszcze I-DEAS, program nauczany na technicznych uczelniach, a na zachodzie – o dziwo – często pomijany. Wiele programów do wydruków 3d dostępnych jest także w Internecie. Można je ściągnąć z wielu stron wyszukiwarek i witryn oficjalnych.

Wydruki 3d to oczywiście nie tylko odzież. Coraz częściej zauważa się popularność książek dla dzieci, w których ilustracje zaprezentowane są w formie 3d. Widzimy więc wszelkie przedmioty tak, jakby wychodziły do nas z przestrzeni, to samo z bohaterami. Sprawiają wrażenie, jakby zaraz mieli się obrócić wokół własnej osi, by zaprezentować się nam z każdej najmniejszej perspektywy. Technika 3d silnie popchnęła do przodu całą dziedzinę tworzenia współczesnej ilustracji dla publikacji każdego rodzaju. Ilustracje są estetyczniejsze, pełniejsze i bardziej przyciągają też uwagę najmłodszych. Przypominają już teraz rendery z gier komputerowych, a nie ilustracje tworzone dawnymi, analogowymi metodami.

Wydruki 3d mają także odzwierciedlenie we wprowadzaniu nowych towarów z nastawianiem na komercyjny aspekt. W sklepach znaleźć więc możemy tapety 3d, serwety 3d, podkładki pod mysz komputerową 3d, swetry 3d oraz wiele innych produktów. A można być pewnym, że z biegiem czasu pojawi się tego coraz więcej.