Automatyka przemysłowa: sprawdź, jakie rozwiązania są dostępne!

Zależy Ci na tym, aby Twoja firma działała nie tylko szybciej i dokładniej? Bardzo ważne jest dla Ciebie również bezpieczeństwo? Jakie rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej można zastosować w praktyce? Oto przegląd kilku z nich.

Należy zaznaczyć, że wszystkie propozycje są oferowane przez RAControls. To nowoczesna, doświadczona i bardzo dobrze oceniana firma z Katowic. Gwarantuje ona wysokiej jakości asortyment, atrakcyjne warunki finansowe oraz oczywiście pomoc w czasie zakupów.

Klienci mogą zdecydować się np. na systemy automatyki przemysłowej. W tej kategorii są m.in. sterowniki z serii Logix. Dlaczego warto je posiadać? Te produkty są bardzo nowoczesne i zarazem uniwersalne. Niech świadczy o tym fakt, że sterowniki z rodziny Logix mają zastosowanie w przypadku rozmaitych aplikacji przemysłowych. Biorąc pod uwagę procesy, systemy bezpieczeństwa, a także aplikacje osiowe. Bardzo często są wybierane sterowniki ControlLogix® 5580. W ramach systemów automatyki przemysłowej znajdują się również dedykowane i rozproszone moduły we/wy (I/O), zintegrowany system monitorowania Dynamix™, a także przydatne panele operatorskie.

Na automatykę przemysłowa składa się także aparatura elektryczna. Jest to grupa produktów, która ma za zadanie wspomagać poprawne działanie elementów automatyki przemysłowej. Tak samo, jak systemów napędowych. W tej kategorii znajdują się m.in. wyłączniki, styczniki, rozłączniki, kolumny sygnalizacyjne, przekaźniki, czy zasilacze itd. Więcej o tym zagadnieniu znajduje się w artykule ze strony internetowej https://racontrols.pl/oferta/automatyka-przemyslowa/.

Nie można zapominać również o dobrej jakości systemach napędowych, które są oferowane przez RAControls. Zadaniem stosowanych na tej płaszczyźnie urządzeń i rozwiązań jest zapewnienie wydajniejszej pracy maszyn. Poza tym wymaga się tutaj odpowiedniego bezpieczeństwa maszynowego, obniżenia kosztów eksploatacji i zagwarantowanie wysokiej niezawodności produktów. Katowicka firma RAControls oferuje takie urządzenia, które mogą działać nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach środowiskowych.

W tej grupie znajdują się zaś przemienniki częstotliwości, serwonapędy, softstarty, silniki serwo, silniki liniowe, czy silniki obrotowe…

W nowoczesnym przedsiębiorstwie liczy się szybka, dokładna praca, która zarazem będzie bezpieczna. Firma RAControls o tym nie zapomina. W ofercie masz do dyspozycji również odpowiednie układy bezpieczeństwa. Dzięki temu można pracować nie tylko wydajnie. Dodatkowo nikomu i niczemu „nie spadnie włos z głowy” – biorąc pod uwagę zarówno pracowników, jak i całą infrastrukturę. W ofercie znajduje się m.in. dobiegometr Safetyman® DT2. To zaś specjalistyczne urządzenie, które jest dedykowane do wykonywania dokładnych pomiarów związanych z bezpieczeństwem maszynowym.

Na co jeszcze można się zdecydować? Chcesz, by Twoja firma weszła na wyższy poziom? I to na rozmaitych frontach? W takim razie warto zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi w ramach takich kategorii, jak czujniki i systemy łączeniowe, rozdzielnice MCC, czy obudowy przemysłowe. O każdym z tych działów możesz zaś przeczytać na stronie firmy RAControls.